ساندویچ با فوم آلومینیوم (AFS) یک محصول ساندویچ پانل است که از دو ورق فلزی متراکم و یک هسته فوم فلزی از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است.

AFS یک ماده ساختاری مهندسی است که به دلیل نسبت سختی به جرم و ظرفیت جذب انرژی ایده آل برای کاربردهایی مانند پوسته قطارهای پرسرعت است.

ویژگی های ساندویچ پانل های فوم هسته ای آلومینیومی:

جلوه های تزئینی زیبا ساندویچ پانل آلومینیومی دارای سطح ظاهری زیبا با انواع رنگ ها یا الگوهای مختلف است که برای بسیاری از کاربردهای دکوراسیون مناسب است.

بادوام آلومینیوم دارای خاصیت ضد خوردگی خوب است، طول عمر طولانی است. و مانند فولاد زنگ نمی زند و شل نمی شود.

مقرون به صرفه

ساندویچ پانل فوم هسته آلومینیومی در مقایسه با پانل های آلومینیومی ضخیم از نظر هزینه مقرون به صرفه تر است، زیرا پوسته آلومینیومی به طور کلی کمتر از ۱ میلی متر ضخامت دارد بنابراین آلومینیوم کمتری مصرف می شود.

سطح صفحه تخت

ساندویچ پانل آلومینیومی صافی خوبی دارد .

ساخت آسان

برش پانل هسته فوم آسان است، به طور کلی اره ها یا ماشین های برش تیغه یا CNC می توانند به راحتی روی آن کار کنند.

ساندویچ پانل آلومنیومی

فوم آلومینیوم چقدر قوی است؟

فوم آلومینیوم بسیار قوی است و می تواند مقدار زیادی انرژی مکانیکی را در صورت تغییر شکل جذب کند و آن را به ماده ای جذاب برای جاذب های انرژی ضربه تبدیل می کند.

بر خلاف فوم های پلیمری که تمایل به برگشت فنری دارند، فوم های آلومینیومی این کار را انجام نمی دهند و از آسیب ثانویه جلوگیری می کنند. بین چگالی و استحکام مواد رابطه مستقیمی وجود دارد، یعنی یک ماده فوم متراکم ۲۰ درصد بیش از دو برابر یک ماده متراکم ۱۰ درصد استحکام دارد.

یکی از فرمت‌های قوی فوم آلومینیوم، پانل‌های ساندویچ فوم آلومینیومی (AFS) است که در آن دو ورق فلزی متراکم، هسته‌ای از فوم فلزی، از آلومینیوم یا آلیاژ آلومینیوم را در خود جای می‌دهند. این ساندویچ پانل ها به دلیل نسبت سختی به جرم و ظرفیت جذب انرژی، به عنوان یک ماده ساختاری مهندسی عمل می کنند و برای کاربردهای متنوع در صنایع هوافضا، خودرو، معماری و ساخت و ساز مناسب هستند.

فوم آلومینیوم چگونه ساخته می شود؟

فوم های سلول باز و سلول بسته را می توان به یکی از دو روش ایجاد کرد. روش اول گاز را به مذاب های فلزی تزریق می کند و به عنوان حباب های گاز از طریق فلز مذاب، کف ایجاد می شود که سپس خارج می شود و اجازه می دهد تا خنک شود.

در برخی موارد، فرآیند تزریق هوا ممکن است دارای پراکندگی ریز ذرات سرامیکی در آلومینیوم مذاب باشد. این ذرات سرامیکی حباب‌های هوا را تثبیت می‌کنند و پانل‌هایی با سطح جزئیات، بافت و تنوع جالبی ایجاد می‌کنند.

روش دوم شامل عوامل دمنده شیمیایی یا عوامل کف کننده است که در مذاب تجزیه می شوند یا واکنش نشان می دهند و حباب های گاز تولید می کنند که منجر به حفره های کف می شود.

این فرآیندها مربوط به فوم استوکاستیک یا مشبک است که اساساً یک ساختار اسکلتی است، به این معنی که یک پوشش فلزی روی ساختار پایه نیست، بلکه فلز خالص است. در اینجا، منافذ و رباط ها یک ماتریکس منظم و قابل تکرار در سراسر مواد تشکیل می دهند.

فوم آلومینیوم برای چه مواردی استفاده می شود؟

فوم آلومینیوم سلول بسته به طور گسترده ای به عنوان یک ماده ساختمانی سبک وزن، هم در قالب اصلی و هم به عنوان پانل ساندویچ استفاده می شود که به دلیل چگالی کم و سفتی بسیار بالا ارزش دارد.

کاربردهای اصلی این نوع فوم ها در صنعت خودروسازی به عنوان جاذب ضربه، صوتی و ارتعاش، صنعت هوافضا به عنوان اجزای سازنده توربین ها یا مخروط های فضایی، در صنعت ساختمان به عنوان یک سد ضد حریق، ساختاری و محافظ در برابر انفجار یا سنگین می باشد. صدا و همچنین در صنایع دریایی.

تعدادی از سازندگان خودرو و هواپیما سال هاست که به طور مداوم از فوم آلومینیوم و ساندویچ پانل های با استحکام بالا برای دستیابی به کاهش وزن ارزشمند در قطعات بدنه هواپیما و خودرو استفاده می کنند. از طرف دیگر، فوم‌های سلول باز اغلب برای خواص فیلتراسیون و کاتالیزوری و همچنین پاسخ به دمای بالا

طرح فروش  زمستانی