نمای ساندویچ پانل سقفی ماموت در طرح های متفاوت بنا به درخواست مشتری تولید می گردد ازجمله آن طرح ذوزنقه ای  ، طرح سفال نیز می باشد . تمام تولیدات با در نظر گرفتن مقاومت فشاری و خمشی بالا  به همراه درز بندی جهت جلوگیری از نفوذ آب تولید می گردد.

 ضخامت متفاوت بنا به نیاز متقاضی و به طول دلخواه بر حسب سفارش تولید می گردد و این امکان به مشتری کمک می نماید تا کاهش قابل توجهی در هزینه حمل، نصب و دور ریز به عمل آورد. پانل ها از ۵ لایه تشکیل می شود، لایه محافظ درونی و بیرونی از جنس ورق های گالوانیزه و آلوزینک، آلومینیوم بوده و دو لایه چسب مخصوص جهت اتصال لایه های محافظ بیرونی و عایق پلی یورتان به کار برده می شود. فوم داخل ساندویچ پانل ها نیز از جنس پلی یورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب و یا پلی استایرن با وزن معادل ۱۶ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

ساندویچ پانل سقفی ماموت

 

 یکی از جدیدترین مصالح پیش ساخته ساختمانی است که با استفاده از به روز ترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است که تمام معیارهای کیفیت و زیبایی را برآورده می کند و در بین معماران و مهندسان محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرده است.برای ساخت پانل سقفی از مواد و متریال متفاوتی استفاده می شود که استفاده از هر کدام از این متریال بر حسب کاربری افراد متفاوت است و در ادامه به صورت جداگانه به ارزیابی این نوع ساندویچ پانل خواهیم پرداخت.

مشخصات فیزیکی ساندویچ پانل سقفی

این نوع پانل ها نسبت به ساندویچ پانل دیواری از گام های بلند تری برخوردار هستند و یکی از دلایلی که باعث شده است طراحی ساندویچ پانل های سقفی ماموت به این گونه باشد مسئله درگیر بودن سقف با بارش های فصلی می باشد. فیزیک این ساندویچ پانل  و شیب ملایمی که هنگام نصب ساندویچ پانل ایجاد می کنند باعث هدایت آب به سمت پایین ساختمان و یا سوله می گردد. البته لازم به ذکر است در کنار ساندویچ پانل سقفی از متریال دیگری به نام فلاشینگ استفاده می گردد که لبه ی آن نصب می شود به عنوان آبرو دور تا دور ساختمان از فلاشینگ آبرو مورد استفاده قرار می گیرد.

می دانیم که ساندویچ پانل انواع مختلفی دارد که هر کدام خاصیت فیزیکی مربوط به خود را داراست که در اینجا به ساندویچ پانل سقفی اشاره خواهیم کرد.

قسمتی از این مقاله از سایت ساندویچ پانل سقفی برگرفته شده است.