خانه پیش ساخته ، خانه ای است که در یک کارخانه به صورت جداگانه ساخته می شود و پس از تحویل اجزای آن به ملک شما، مونتاژ می شود.

چگونه ساخته می شوند؟

اکثر سازندگان و شرکت‌های ساختمانی خانه‌های پیش ساخته را با استفاده از سه تکنیک مدولار، پانل‌سازی شده ومتحرک تولید می کنند این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما تفاوت قابل توجهی در کاربرد و فرآیند ساخت آنها وجود دارد.

مدولار

این روش ساخت و ساز شامل ساخت ساختمان ها در ماژول است. اتاق نشیمن، حمام، آشپزخانه و غیره به صورت واحدهای مستقل ساخته شده و بعداً در محل کار واقعی مونتاژ می شوند. این ساختار مانند ساختن بلوک های «لگو» است.

متحرک

خارج از محل ساخته می شوند و پس از تکمیل کل سازه، محصول نهایی به محل مورد نظر منتقل می شود. کارهای خارج از محل نیز شامل لوله کشی، برق کاری، نصب کولر، سیم کشی و … می باشد.

خانه های پانل ساخته شده

خانه های با ساندویچ پانل ساخته شده از پانل ها یا دیوارهای کامل ساخته می شوند که سپس به محل ساخت و ساز منتقل می شوند. این نوع خانه ها به کارهای تکمیلی داخلی بیشتری نیاز دارند.

خانه پیش ساخته

مزایای

هر تصمیمی مزایا و معایبی دارد و انتخاب آن می تواند چندین مزیت داشته باشد:

زمان ساخت سریع

زمان کمتری نسبت به خانه چوبی می برد. به طور معمول، ساخت خانه های چوبی بین یک تا چهار ماه بیشتر طول می کشد.

با یک خانه پیش ساخته، ساخت و ساز می تواند در کارخانه آغاز شود در حالی که زمین شما در همان زمان آماده می شود. از آنجا که ساخت و آماده سازی سایت به طور همزمان اتفاق می افتد، در زمان صرفه جویی می کنید.

علاوه بر این، ساختن خانه در یک کارخانه سرپوشیده و تحت کنترل آب و هوا نیز سریعتر از ساختن در محل است، جایی که کمبود آب و هوا و کمبود منابع می تواند روند را کاهش دهد.

قابل تنظیم

بسیاری از مردم فکر می کنند که خانه های پیش ساخته بدون هیچ گزینه ای مستقیماً از خط مونتاژ خارج می شوند. شما می توانید تغییرات یا ارتقاهایی ایجاد کنید که خانه را متعلق به شما می کند. به عنوان مثال، ممکن است کفپوش، کابینت آشپزخانه و میز حمام را ارتقا دهید.

خرید آسان

تولیدکنندگان فرآیند خرید خانه را ساده کرده اند. وقتی تصمیم می گیرید خانه ای پیش ساخته را انتخاب کنید، یک سری تصمیمات متناسب با سبک زندگی و بودجه خود می گیرید و کارتان تمام است.

طبق قوانین ساختمانی محلی ساخته شده است

مطابق با قوانین ساختمانی محلی و استان مشابه خانه های ساخته شده معمولی ساخته می شود و یک سازنده خانه پیش ساخته معمولاً با یک یا چند سازنده خانه کار می کند.

خانه های پیش ساخته املاک و مستغلات محسوب می شوند. به غیر از نوسانات بازار، آنها معمولاً ارزش خود را حفظ می کنند یا در طول زمان افزایش می یابند، درست مانند خانه های ساخته شده در سایت.

معایب

خانه های پیش ساخته نیز دارای معایبی هستند، از جمله:

نیاز به هماهنگی زیاد

اگرچه خرید خانه آسان است، اما هنوز چیزهای زیادی برای هماهنگی دارید. شما مسئول کارهای اضافی مانند خرید زمین، تامین منابع مالی، آماده سازی سایت، راه اندازی خدمات شهری و خرید بیمه نامه خانه هستید.

هماهنگی در مقایسه با خرید یک خانه موجود در بازار یا داشتن یک پیمانکار عمومی که برخی از این وظایف را با یک خانه چوبی تسهیل می کند، می تواند بسیار زیاد باشد.

گزینه های محدود

در حالی که می توانید سفارشی کنید، گزینه ها هنوز محدود هستند.

برای ساده و مقرون به صرفه نگه داشتن این فرآیند، برای مثال، ممکن است فقط تعداد انگشت شماری رنگ کفپوش یا روکش کابینت را انتخاب کنید.

هزینه ی حمل و نقل

انتقال یک خانه پیش ساخته از کارخانه به یک قطعه زمین یک تعهد است و می تواند پرهزینه باشد.

اگر در یک منطقه دور افتاده زندگی می کنید، انتظار داشته باشید که هزینه های حمل و نقل بیشتر باشد.

از چه مصالحی استفاده می شود؟

با استفاده از مواد مشابه ساخت خانه های سنتی مانند فولاد، بتن و چوب ساخته می شوند. البته هر سازنده ای بر اساس مشخصات، بودجه و کارایی مشتری از مواد مختلفی استفاده می کند.

اگر به دنبال خرید یا ساخت این خانه ها هستید، می توانید این اطمینان را داشته باشید که مصالح استفاده شده از کیفیت بالایی برخوردار هستند و کل مراحل ساخت و ساز طبق قوانین ساختمانی انجام می شود. استحکام مصالح قابل مقایسه و در مورد ساختمان های پیش ساخته مبتنی بر فولاد، بالاتر از مصالح مورد استفاده در خانه های سنتی است.

آیا خانه های پیش ساخته ایمن هستند؟

تصور رایجی وجود دارد که به دلیل استفاده از مصالح و روش های ساخت و ساز جایگزین، مانند خانه های سنتی ایمن نیستند. با این حال، این درست نیست. این خانه ها به چند دلیل کاملاً ایمن هستند. اولاً، خانه های پیش ساخته طبق قوانین و مقررات ساختمانی ساخته می شوند.

و در طول فرآیند ساخت و ساز، کارشناسان در هر مرحله یک بازرسی کامل انجام می دهند. یکی دیگر از دلایل ایمن بودن خانه های پیش ساخته، فرآیند ساخت و ساز است. واحدها و زیر مجموعه های مختلف در یک محیط کنترل شده برای تقویت ساختار برای استفاده طولانی مدت ساخته می شوند.

چقدر طول می کشد؟

بسته به اندازه و طراحی خانه پیش ساخته خود، می توانید خانه را در کمتر از ۶ هفته بسازید. شرکت ماموت با تجربه و تخصص خود در فناوری ساخت و ساز پیش ساخته، راه حل هایی را ارائه می دهد که ۳ برابر سریعتر از ساخت و سازهای معمولی هستند.

طرح فروش  ویژه