پلی ایزوسیانورات که به آن PIR، polyiso یا ISO نیز گفته می شود، یک پلاستیک گرماسخت است که معمولاً به صورت فوم تولید می شود و به عنوان عایق حرارتی سفت و سخت استفاده می شود.

مواد اولیه مشابه مواد مورد استفاده در پلی اورتان (PUR) هستند با این تفاوت که نسبت متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات (MDI) بیشتر است و در واکنش به جای پلی اتر از پلی ال مشتق شده از پلی استر استفاده می شود.

ساختار شیمیایی حاصل به طور قابل توجهی متفاوت است، به طوری که گروه های ایزوسیانات در MDI برای تشکیل گروه های ایزوسیانورات که پلی ال ها به یکدیگر متصل می شوند، ساختار پلیمری پیچیده ای ایجاد می کنند.

R-Value عایق پلی ایزو چقدر است؟

R-value به مقاومت حرارتی یک ماده اشاره دارد. عایق پلی ایزو در بین گزینه های عایق فوم سفت و سخت منحصر به فرد است زیرا با ضخیم تر شدن مواد، مقدار R در هر اینچ افزایش می یابد. برای مثال، R-value دو اینچ عایق polyiso بیش از دو برابر R-value یک اینچ از همان محصول است.

تست آتش سوزی فوم PIR

فوم پلی ایزوسیانورات در مواقعی گفته می‌شود که ضد حریق است، یا حاوی مواد بازدارنده آتش است، اما اینها نتایج «آزمایش‌های مقیاس کوچک» را توصیف می‌کنند و «همه خطرات را تحت شرایط واقعی آتش نشان نمی‌دهند».

گستره خطرات ناشی از آتش سوزی نه تنها شامل مقاومت در برابر آتش، بلکه محدوده محصولات جانبی سمی از سناریوهای مختلف آتش سوزی است.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۱ در مورد سمیت آتش مواد عایق در مرکز علوم آتش‌سوزی و خطرات دانشگاه مرکزی لنکاوی، فوم پلی ایزوسیانورات و سایر مواد رایج مورد استفاده را تحت شرایط واقعی‌تر و گسترده‌تر که نماینده طیف وسیع‌تری از خطر آتش‌سوزی است، مورد مطالعه قرار داد و مشاهده کرد که بیشتر مرگ‌ومیر ناشی از آتش‌سوزی ناشی از استنشاق محصول سمی این مطالعه میزان انتشار محصولات سمی را ارزیابی کرد، به بررسی سمیت، پروفایل های زمان رهاسازی و کشندگی دوزهای آزاد شده، در طیف وسیعی از آتش سوزی های شعله ور، غیر شعله ور و تهویه ضعیف پرداخت و نتیجه گرفت که PIR به طور کلی مقدار قابل توجهی آزاد می کند.

سطح بالاتری از محصولات سمی نسبت به سایر مواد عایق مورد مطالعه (PIR > PUR > EPS > PHF؛ شیشه و پشم سنگ نیز مورد مطالعه قرار گرفت)

پلی ایزوسیانورات

آیا POLYISO دوستدار محیط زیست است؟

هیچ عایق نسبت به polyiso صرفه جویی در انرژی طولانی مدت بهتری ارائه نمی دهد. به دلیل R-Value بالا، polyiso اثرات زیست محیطی ساختمان ها را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. علاوه بر این، عایق Polyiso با استفاده از یک فرآیند کم ضربه تولید می شود که منجر به یک محصول سازگار با محیط زیست می شود.

شرکت ماموت عایق پلی ایزو خود را با عوامل دمنده نسل سوم، بدون لایه اوزون و با پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) صفر تولید می کند.

تمام محصولات ماموت Polyiso مدت‌هاست که فاقد HCFC و CFC هستند.

آیا عایق پلی ایزو ضد حریق است؟

عایق پلی ایزو در مقایسه با سایر انواع عایق فوم سخت، مقاومت بالاتری در برابر آتش دارد.

پلی ایزو به عنوان یک ماده ترموست، مزیت تشکیل یک لایه زغال محافظ را دارد. در مقایسه، انواع دیگر عایق های فوم ترموپلاستیک هستند و زمانی که در معرض منبع گرما قرار می گیرند ذوب می شوند و بر روی سطوح زیرین چکه می کنند و احتمال آسیب را افزایش می دهند.

ماموت Polyiso به طور گسترده برای اثبات انطباق کد ساختمان و استاندارد محصول آزمایش شده است. برای اطلاعات بیشتر، درباره ساندویچ پانل پلی ایزو شرکت ماموتروی ساندویچ پانل کلیلک کنید کنید.

آیا عایق پلی ایزو در برابر آب مقاوم است؟

هسته آبگریز polyiso آن را در مقایسه با سایر محصولات عایق فوم سفت و سخت موجود در بازار بسیار مقاوم در برابر آب می کند.

علاوه بر این، فیسرهای مورد استفاده برای پوشش هر دو طرف یک تخته عایق پلی ایزو می توانند مقاومت آن را در برابر رطوبت بیشتر کنند.

چگونه عایق پلی ایزو را ذخیره کنم؟

در حالی که polyiso قوی و مقاوم در برابر آب است، اگر بلافاصله آن را نصب نکنید، باید مطمئن شوید که به درستی ذخیره شده است.

اگر عایق خود را در خارج یا در محل کار نگهداری می کنید، مطمئن شوید که عایق روی پالت ها حداقل سه اینچ بالاتر از سطح زمین قرار گرفته و کاملاً با یک پوشش ضد آب مانند برزنت پوشانده شده است

. عایق پلی ایزو نباید بیش از دو هفته در بیرون نگهداری شود. اگر نیاز است مدت طولانی تری در محل کار بماند، باید آن را در فضای بسته و در مکانی با تهویه مناسب نگهداری کرد.

بسته بندی کارخانه ای فقط برای محافظت در هنگام حمل و نقل در نظر گرفته شده است. بسته‌بندی موقتی که در کارخانه اعمال می‌شود باید شکاف یا جدا شود تا از تجمع چگالش در هنگام ذخیره‌سازی جلوگیری شود.

ثبت نظرات

[contact-form-7 id=”865″ title=”فرم تماس ۱”]
طرح فروش  ویژه