ساندویچ پانل دیواری یک سازه مقاوم و با کیفیت است که در ساختمان ها استفاده میشود این ساندویچ پانل ها نسبت به سایر مصالح ساختمانی صرفه اقتصادی بیشتری دارند و به خاطر ویژگی های خاصی که دارد کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان سازی دارد.

ساختار ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری از سه لایه تشکیل شده  است و پوشش دو لایه بیرونی آن از جنس ورق گالوانیزه رنگی یا بدون رنگ و هسته میانی آن فوم از جنس پلی یورتان و استایرن با ضخامت های متفاوت است. به دلیل سختی بالای پلی یورتان نفوذ ناپذیری حرارتی آن بسیار بالاست، به طوری که پانل دیواری ۴ سانتی متری مانند دیوار آجری ۵۰ سانتی متری عمل میکند و می تواند باعث حفظ انرژی در داخل ساختمان شود و از هدر رفت آن جلوگیری کند و این امر هم در انرژی و هم در بحث هزینه بسیار مسئله مهمی است.

نمای دیواری ساندورچ پانل طراحی شده تحت لیسانس اروپا بوده و به واسطه نمای زیبا و کاربری بهتر در حال حاضر از آن، در کشورهایی اعم از آلمان، ایتالیا، اسپانیا و … نیز استفاده می گردد.

ساندویچ پانل دیواری ماموت
ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دبواری در ضخامت متفاوت بنا به نیاز متقاضی و به طول دلخواه بر حسب سفارش تولید می گردد و این امکان به مشتری کمک می نماید تا کاهش قابل توجهی در هزینه حمل، نصب و دور ریز به عمل آورد. پانل ها از ۵ لایه تشکیل می شود، لایه محافظ درونی و بیرونی از جنس ورق های گالوانیزه و آلوزینک، آلومینیوم بوده و دو لایه چسب مخصوص جهت اتصال لایه های محافظ بیرونی و عایق پلی استایرن به کار برده می شود. فوم داخل ساندویچ پانل ها نیز از جنس پلی یورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب و یا پلی استایرن با وزن معادل ۱۶ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

بخشی از مطالب این مقاله از سایت بانک اطلاعاتی ساندویچ پانل برگرفته شده است.